Josef Müller

V říjnu 2020 oslavil neuvěřitelné 100. narozeniny

válečný veterán

nositel dvou Československý válečných křížů

hrdý Čechoslovák žijící v Izraeli

pan Josef Müller

Příběh Josefa Müllera vychází kižně

OHLASY ČTENÁŘŮ:

"Za mě, výjimečný titul napsaný skvělou formou."

"Knihu jsem již dočetl. Já jsem typ čtenáře, který potřebuje, aby text měl spád a nebyl překombinovaný. Příběh pana Müllera to splňuje ve všech ohledech. Nejen, že je silný sám o sobě, avšak i forma má lví podíl na tom, jak jsem se do knihy začetl a nepřestal až na konci. Osobně velmi oceňuji celistvost textu. Nemám rád rušivé elementy typu různých vložených boxů, nedej bože psaných jiným písmem, případně zaplevelení rozsáhlým poznámkovým aparátem. Fotografie s hutnějším popisem tam nejsou zas tak často, neruší. Čtivost je výborná. Plánoval-li jste publikaci, která bude pro širší veřejnost, trefil jste to. Postavit knihu na osobním příběhu otevírá srdce čtenářů."

"Právě jsem dočetl knížku, četla se jedním dechem. Jsem strašně moc rád, že jste si dal tu práci a knížku napsal. Fakt sem hrozně moc nadšený a doufám, že v tvorbě a psaní budete pokračovat. Úžasný příběh..."

Knihu si můžete objednat přímo u autora na e-mailu Sokolovo1943@seznam.cz

Cena 270 Kč

Knihu získáte i s podpisem a věnováním autora!

Píše se 17. květen 1945. Koná se slavnostní přehlídka Svobodovy jednotky. Defilé Prahou směřuje z Václavského na Staroměstské náměstí. Přihlíží i prezident Edvard Beneš.

Ve věži jednoho z obrněných aut stojí také Josef Müller. Salutuje přihlížejícím Pražanům, kteří obklopují jeho vozidlo. Lidé oslavují konec války.

Nikdo z nich nemůže znát pocity mladého poručíka. Nikdo z nich nemůže vědět, že tento hubený důstojník s několika medailemi na hrudi, je ve skutečnosti maďarský Žid, který v době útěku z pracovního tábora vážil 42 kilo. Lidé netuší, že o českém národě toho moc neví a že až do poloviny května 1943, kdy na území Sovětského svazu vstoupil do řad čs. armády, aby bojoval proti Němcům, neuměl ani slovo česky…

Napsali o Josefovi

Josef Müller nikdy nebyl klasickým čítankovým hrdinou. Je ale nositelem něčeho snad ještě důležitějšího, co mi v dnešní společnosti tak schází: a totiž toho, že když mu osud dal možnost stát se příslušníkem československých jednotek, Josef Muller se jí bez váhání chopil a to s plným vědomím, že být občanem státu neznamená jen mít práva a pobírat výsady z nich plynoucí, ale také plnit náležité povinnosti.

V Novochopersku, v 1. československé samostatné brigádě, se z člověka určeného k likvidaci zrodil nový Josef Müller - československý voják a občan.

Z celého svého srdce vám, pane Müllere, děkuji a přeji ještě spoustu krásných let!

Chtěl bych poděkovat i autorovi za to, že napsal a vydal tuto biografii – pro většinu lidí bohužel prakticky neznámého hrdiny. Je to jako rozsvícení světla nad událostmi, které nesmíme zapomenout. Děkuji Ti, Jiří!

Martin Žour

předseda správní rady Sokolovo o. p. s.